DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W CHOCZNI

W Zespole Szkół nr 1 w Choczni odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, podczas której obecna była społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele rodziców oraz zaproszeni goście, głównie emerytowani nauczyciele.

Apel rozpoczął się od przemówienia Dyrektora szkoły, który powitał wszystkich zebranych na sali gimnastycznej oraz zaprosił do wysłuchania przygotowanej przez uczniów części artystycznej.

Następnie uczniowie pod czujnym okiem pana Tomasza Piekarczyka zaprezentowali montaż słowno – muzyczny okraszony wesołymi scenkami z życia klasy i szkoły, w którym podkreślono ogromny trud jaki wkładają nauczyciele w wychowanie i kształcenie dzieci i młodzieży.

Po występie głos zabrał Samorząd Szkolny pod opieką p. Anny Paterek i Wojciecha Wintera, który przygotował występ muzyczny i symboliczne upominki w postaci samodzielnie wykonanych kwiatów, które wraz z życzeniami wręczono nauczycielom i pracownikom szkoły.

Na zakończenie głos zabrał Dyrektor szkoły, który podziękował za przygotowanie tak wspaniałego apelu oraz złożył na ręce nauczycieli, pracowników administracji i obsługi podziękowania za cierpliwość i wytrwałość, serce, trud i codzienny wysiłek wkładany w kształtowanie osobowości młodego człowieka.