Etap wojewódzki konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski''

Ogólnopolski konkurs wiedzy ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" to prawdziwe wyzwanie dla uczniów gimnazjum poznających przyrodę naszego kraju. 28.04.2016 roku uczennice naszej szkoły: Magdalena Gregorczyk, Paulina Odrobina, Kinga Wider i Anna Żak reprezentowały nasze gimnazjum w etapie wojewódzkim tego konkursu. Przygotowywała je p. Anna Paterek

Konkurs odbył się w sali sesyjnej Sejmiku Wojewódzkiego w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Dziesięć najlepszych drużyn z gimnazjów w województwie małopolskim, zmierzyło się z trudnym testem pisemnym z wiedzy. Następnie uczniowie rozpoznawali gatunki zwierząt, roślin i grzybów chronionych w Polsce. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni indywidualnie i grupowo. Uczennice naszej szkoły wróciły z tytułami finalistów wojewódzkich i cennymi nagrodami rzeczowymi dla szkoły.