Informacje Sportowe

MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM W SPYTKOWICACH

W piątek – 6 marca 2015 roku na stoku „BESKID” w Spytkowicach odbyły się „VII Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Wadowice w narciarstwie alpejskim” oraz „III Mistrzostwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych w narciarstwie alpejskim”.

Zawody zostały zorganizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Chocznia i grupę „Lider Sport”. Współorganizatorem zawodów był Urząd Miejski w Wadowicach oraz Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Natomiast nad całością czuwali koordynatorzy do spraw sportu: pan Stanisław Sobczyński i pan Adam Kunowski. Z kolei nad bezpieczeństwem uczestników podczas Mistrzostw czuwał pan Bogdan Białończyk – ratownik GOPR. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał prezes LKS „Olimpia” Chocznia – Daniel Mastek.

Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie sportów zimowych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz współzawodnictwo dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim. W sportowych zmaganiach wzięło udział 92 zawodników w kategoriach: klasy 1 – 3 szkoły podstawowej – dziewczęta i chłopcy, klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – dziewczęta i chłopcy oraz klasy I – III gimnazjum – dziewczęta i chłopcy oraz szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta i chłopcy.

Na trasie slalomu giganta, jako pierwsi pojawili się najmłodsi uczestnicy tegorocznych zawodów – uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej. Kolejno wystartowali reprezentanci kl. 4 – 6 szkoły podstawowej, w kolejności dziewczęta i chłopcy. Potem wszyscy mogli zobaczyć pasjonująca walkę o zwycięstwo wśród uczniów gimnazjów: dziewcząt i chłopców. Następnie o zwycięstwo walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Po zakończeniu zjazdów przez uczestników, podsumowania zawodów dokonał prezes LKS „OLIMPIA” Chocznia – Daniel Mastek. Natomiast koordynator do spraw sportu w gminie Wadowice – Stanisław Sobczyński i pani Aleksandra Zagórska wręczali zwycięzcom medale i nagrody.

Za najlepszy czas przejazdu w kategorii gimnazjum puchar otrzymali: Małgorzata Frączek z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach oraz Jakub Kopyto z Gimnazjum w Kleczy Dolnej. Z kolei Puchar Starosty Wadowickiego za najlepszy czas przejazdu otrzymali: Dominika Lach z LO im. M. Wadowity w Wadowicach oraz Adam Pikoń z LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Andrychowie. Tytuł najlepszego snowboardzisty zdobył Dawid Szczygieł. Z kolei najmłodszą uczestniczką Mistrzostw była Lena Janik.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci drożdżówek, kiełbasek i napojów, które serwował Marek Praciak. Organizator pragnie serdecznie podziękować właścicielowi stoku „Beskid” w Spytkowicach – Stanisławowi Majchrowicz za życzliwość i udostępnienie stoku narciarskiego, a Sławomirowi Kasperek i Sebastianowi Widlarz za zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu Mistrzostw.

Oto jak przedstawiają się wyniki w poszczególnych kategoriach:

Szkoła Podstawowa kl. 1 – 3 Chłopcy
1. Aleksander Ryłko SP nr 4 Wadowice