Zespół Szkół nr 1 w Choczni

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Gimnazjum nr 1


Informacje Sportowe

MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM W SPYTKOWICACH     W piątek – 6 marca 2015 roku na stoku „BESKID” w Spytkowicach odbyły się „VII Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Wadowice w narciarstwie alpejskim” oraz „III Mistrzostwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych w narciarstwie alpejskim”.

     Zawody zostały zorganizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Chocznia i grupę „Lider Sport”. Współorganizatorem zawodów był Urząd Miejski w Wadowicach oraz Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Natomiast nad całością czuwali koordynatorzy do spraw sportu: pan Stanisław Sobczyński i pan Adam Kunowski. Z kolei nad bezpieczeństwem uczestników podczas Mistrzostw czuwał pan Bogdan Białończyk – ratownik GOPR. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał prezes LKS „Olimpia” Chocznia – Daniel Mastek.

     Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie sportów zimowych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz współzawodnictwo dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim. W sportowych zmaganiach wzięło udział 92 zawodników w kategoriach: klasy 1 – 3 szkoły podstawowej – dziewczęta i chłopcy, klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – dziewczęta i chłopcy oraz klasy I – III gimnazjum – dziewczęta i chłopcy oraz szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta i chłopcy.

     Na trasie slalomu giganta, jako pierwsi pojawili się najmłodsi uczestnicy tegorocznych zawodów – uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej. Kolejno wystartowali reprezentanci kl. 4 – 6 szkoły podstawowej, w kolejności dziewczęta i chłopcy. Potem wszyscy mogli zobaczyć pasjonująca walkę o zwycięstwo wśród uczniów gimnazjów: dziewcząt i chłopców. Następnie o zwycięstwo walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Po zakończeniu zjazdów przez uczestników, podsumowania zawodów dokonał prezes LKS „OLIMPIA” Chocznia – Daniel Mastek. Natomiast koordynator do spraw sportu w gminie Wadowice – Stanisław Sobczyński i pani Aleksandra Zagórska wręczali zwycięzcom medale i nagrody.

     Za najlepszy czas przejazdu w kategorii gimnazjum puchar otrzymali: Małgorzata Frączek z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach oraz Jakub Kopyto z Gimnazjum w Kleczy Dolnej. Z kolei Puchar Starosty Wadowickiego za najlepszy czas przejazdu otrzymali: Dominika Lach z LO im. M. Wadowity w Wadowicach oraz Adam Pikoń z LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Andrychowie. Tytuł najlepszego snowboardzisty zdobył Dawid Szczygieł. Z kolei najmłodszą uczestniczką Mistrzostw była Lena Janik.

     Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci drożdżówek, kiełbasek i napojów, które serwował Marek Praciak. Organizator pragnie serdecznie podziękować właścicielowi stoku „Beskid” w Spytkowicach – Stanisławowi Majchrowicz za życzliwość i udostępnienie stoku narciarskiego, a Sławomirowi Kasperek i Sebastianowi Widlarz za zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu Mistrzostw.Oto jak przedstawiają się wyniki w poszczególnych kategoriach:

Szkoła Podstawowa kl. 1 – 3 Chłopcy
1. Aleksander Ryłko SP nr 4 Wadowice
2. Jakub Gołchowski SP nr 2 w Wadowicach
3. Di Mella Rafał SP nr 2 w Wadowicach

Dziewczęta
1. Marta Grygiel SP nr 2 Wadowice
2. Monika Żak SP nr 4 Wadowice
3. Antonina Kasperek SP nr 1 Chocznia

Szkoła Podstawowa kl. 4 – 6 Chłopcy
1. Jarosław Gąsiorek SP nr 1 Wadowice
2. Michał Szczygieł SP nr 1 Wadowice
3. Maksymilian Guzdek SP nr 1 Wadowice

Dziewczęta
1. Nela Ryłko SP nr 4 Wadowice
2. Anna Żak SP nr 4 Wadowice
3. Tola Janik SP nr 1 Wadowice

Gimnazjum kl. I – III Chłopcy
1. Jakub Kopyto Gimnazjum w Kleczy Dolnej
2. Tymon Ludwikowski Gimnazjum nr 1 Wadowice
3. Tomasz Gurdek Gimnazjum nr 1 Wadowice

Dziewczęta
1. Małgorzata Frączek Gimnazjum nr 1 Wadowice
2. Katarzyna Kasprzak Gimnazjum w Tomicach
3. Wiktoria Białończyk Gimnazjum nr 1 Wadowice

Szkoły Ponadgimnazjalne Chłopcy
1. Adam Pikoń LO w Andrychowie
2. Kacper Murzyn ZS nr 1 w Andrychowie
3. Jan Wojtan ZSiPO Kalwaria
4. Filip Lazar I LO w Wadowicach
5. Maksymilian Gilewski LO w Andrychowie
6. Dorian Łopata ZSiPO Kalwaria
7. Konrad Pocztowski ZS im. KEN w Kalwarii
8. Kamil Pułka ZS im. KEN w Kalwarii

Dziewczęta
1. Dominika Lach I LO w Wadowicach
2. Patrycja Szeliga LO w Andrychowie
3. Kaja Woźniak LO w Andrychowie
4. Kamila Klimowska I LO w Wadowicach
5. Agnieszka Piwowarczyk I LO w Wadowicach
6. Aleksandra Zaręba LO w Andrychowie
7. Izabela Łysoń I LO w Wadowicach
8. Iwona Moćko ZSiPO w KalwariiCopyright © ZS nr1 w Choczni CHOCZNIA 2015